Δεν υπάρχουν άρθρα σε αυτήν την κατηγορία. Εάν εμφανίζονται υποκατηγορίες σε αυτήν τη σελίδα, μπορεί να περιέχουν άρθρα.

Υποκατηγορίες

• Παρουσίαση
  • Σχολικό έτος 2015 - 16

Έναρξη λειτουργίας της σχολικής βιβλιοθήκης για το σχολικό έτος 2015-2016.Για έκτη χρονιά άνοιξε της πόρτες της η δανειστική βιβλιοθήκη  του Γυμνασίου μας με νέες εκδόσεις και επιστημονικές σειρές, σχολικά εγχειρίδια και βοηθήματα, ιστορικά συγγράμματα και μελέτες, βιβλία για την τέχνη και τον πολιτισμό, τις ξένες γλώσσες αλλά και κόμικς, κινηματογραφικά και μουσικά CD, εκπαιδευτικά CD-ROM.
    Θεωρούμε την σχολική βιβλιοθήκη μας  ένα σημαντικό κύτταρο μέσα στη σχολική ζωή καθώς δίνει την δυνατότητα σε όλους τους μαθητές να έρθουν σε επαφή με ειδικά επιλεγμένα για αυτούς βιβλία. Είναι ο δικός τους χώρος, εκεί που βρίσκονται με κάθε ευκαιρία για να διαλέξουν και να διαβάσουν βιβλία, να ακούσουν μουσική, ή απλά να κουτσομπολέψουν ?.. χαμηλόφωνα

• Σχολικό έτος 2017-2018
  • Σχολικό έτος 2018 - 19